STARRETT 54302 Flat Stock, 1/8 Inch Thickness x 1-1/4 Inch Width x 36 Inch Length
Get it by Friday, May 22
€86.70 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 1/8" |
| Width (in) | 1 1/4" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.72 |
| Ship height (cm) | 0.32 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 3.18 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Cooling Equipment Relays
- Laminating Pouches and Film
- Ice Totes
- Rotary Tools
- Fire Hose and Fire Extinguisher Accessories
- FERNCO Corrugated Pipe Couplings
- RINGERS GLOVES Reflective Rope Rescue Gloves
- PROTO Impact Socket, 1-1/2 Inch, Metric
- VIEGA PROPRESS Female Adapter, Bronze, FTG x FNPT Connection
- ASSOCIATED SPRING RAYMOND TU 500 Gas Springs
- TRIPP LITE Line Interactive UPS
- NORTON ABRASIVES Sanding Belts, Extra Coarse
- AETNA BEARING Clutch Release Bearings
- ENERPAC SG Series Hydraulic Puller Sets
- LOCTITE RTV Gasket Makers
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54302 Flat Stock, 1/8 Inch Thickness x 1-1/4 Inch Width x 36 Inch Length
€86.70 /unit







