STARRETT 54285 Flat Stock, 3/32 Inch Thickness x 2-1/2 Inch Width x 36 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€146.44 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 3/32" |
| Width (in) | 2 1/2" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.08 |
| Ship height (cm) | 0.24 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 6.35 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Spectacle Kits and Lens Covers
- Hanging Folding Chair and Table Trucks
- Electric Floor Heating Kit Accessories
- Rotary Vane Compressor/Vacuum Pump
- Cylinder Hand Truck Accessories
- DESTACO 301, 311 Series Pull Action Latch Clamps
- FABENCO A Series Self-Closing Industrial Safety Gates
- VIEGA PROPRESS 90 Degree Drop Ear Elbow, Press x FNPT
- JOHN GUEST Reducing Elbows, Acetal Gray
- DWYER INSTRUMENTS DPGA Series Digital Pressure Gages
- MERSEN FERRAZ A6Y Series Fuses
- KENNEDY KYAccry Series Pegboard Hook
- BROWNING Steel Double Sprockets With Split Taper Bushings For No. 50 Chain
- 80/20 Brackets
- ZURN ZS880 Stainless Steel Trench Drains
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54285 Flat Stock, 3/32 Inch Thickness x 2-1/2 Inch Width x 36 Inch Length
€146.44 /unit







