STARRETT 54284 Flat Stock, 3/32 Inch Thickness x 2 Inch Width x 36 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€122.30 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 3/32" |
| Width (in) | 2" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.86 |
| Ship height (cm) | 0.24 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 5.08 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Rules and Straight Edges
- Hydraulic Hose Adapters and Plugs
- Rubber Rolls
- Medical Cabinets
- Spoons and Dollies
- LAKELAND Flame-Resistant Hooded Coveralls
- YOUNGSTOWN GLOVE CO. Leather Utility Plus Climbing Gloves
- NORTH BY HONEYWELL Silver Shield Apron
- PYRAMEX Venture 3 Half Frame Eyewears
- BRADY Chemical Label, Sulfuric Acid
- JACKSON SAFETY Welding Helmet Shell
- COOPER B-LINE B411 Series Ladder Rungs
- OIL SAFE Adhesive Drum Ring Content Labels
- SANDPIPER Regulator With Gauge, Gas,
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54284 Flat Stock, 3/32 Inch Thickness x 2 Inch Width x 36 Inch Length
€122.30 /unit







