STARRETT 54282 Flat Stock, 3/32 Inch Thickness x 1-1/4 Inch Width x 36 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€86.00 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 3/32" |
| Width (in) | 1 1/4" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.54 |
| Ship height (cm) | 0.24 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 3.18 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Hex Drive Thread Inserts
- Electrostatic Air Filters
- Oil Burner Parts
- Round Standoffs Caps
- Pipe Tongs
- MSI Crane Dynamometer
- PLAST-O-MATIC TEBVC Series Heavy Duty ON/OFF Actuator Ball Valves
- ANSELL 47-200 Activarmr White Green Nitrile Coated Gloves
- VIEGA PROPRESS Male Adapters, Bronze, Press x MNPT
- APPROVED VENDOR Sheet, Acrylic, White
- HOFFMAN Galvanized Cross Fittings
- WORLDWIDE ELECTRIC WSMR/SCSMR Torque Arms
- ULLMAN DEVICES Pick and Hook Sets
- MUELLER INDUSTRIES 101MDT Silent Check Valves
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54282 Flat Stock, 3/32 Inch Thickness x 1-1/4 Inch Width x 36 Inch Length
€86.00 /unit







