STARRETT 54281 Flat Stock, 3/32 Inch Thickness x 1 Inch Width x 36 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€74.38 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 3/32" |
| Width (in) | 1" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.43 |
| Ship height (cm) | 0.24 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Locking Clamps
- Faucet Accessories
- Wall Shelves
- Laser Level Accessories
- Solder Elements
- LOUISVILLE FS2000 Series Fiberglass Step Ladders
- ANSELL 83-500 Touchntuff Sterile Polyisoprene Gloves
- ANSELL 11-618 Hyflex Ultra Thin Polyurethane Gloves
- GLOBE SCIENTIFIC Labeling Tapes, 1/2 Inch x 500 Inch per Roll
- DIXON Hose Barb
- PASS AND SEYMOUR Adorne Series Paddle Switches
- CASH VALVE PBE3 Series Pressure Regulators
- GUARD LINE Gloves
- TRITON Magnetic Holders
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54281 Flat Stock, 3/32 Inch Thickness x 1 Inch Width x 36 Inch Length
€74.38 /unit







