FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 3/32" |
| Width (in) | 3/4" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.32 |
| Ship height (cm) | 0.24 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 1.91 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Precision Screwdriver Sets
- Wire Shelving
- Electric Unit Heaters
- Inspection Gloves and Glove Liners
- Compaction and Density Gauge Accessories
- CHICAGO PROTECTIVE APPAREL ARC Flash Jacket And Bib Kit
- MOON AMERICAN Female Dry Hydrants, With 45 Deg. Elbow
- FIRE-DEX Bibbed Fire Hoods
- RUD CHAIN Washers
- ANVIL 140S Series Threaded Studs
- HUBBELL WIRING DEVICE-KELLEMS Marine Grade Toggle Switches, SPDT, 12VDC
- VELCRO Reclosable Fastener Tape
- SIEMENS GMA Series, Spring Return, Rotary, Electronic Damper Actuator
- HUMBOLDT Dial Gauges
- AMERICAN TORCH TIP Airco Cutting Tips, 138 Style
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54280 Flat Stock, 3/32 Inch Thickness x 3/4 Inch Width x 36 Inch Length
€54.67 /unit







