STARRETT 54279 Flat Stock, 3/32 Inch Thickness x 1/2 Inch Width x 36 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€51.37 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 3/32" |
| Width (in) | 1/2" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.22 |
| Ship height (cm) | 0.24 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 1.27 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Safety Interlock Switches
- Abrasive Sharpening Files
- Gas Heater Accessories
- Water Gauges
- Indenting Machine Marker Plates
- LUMAPRO Cord Reel Lights
- CONDOR Standard Cream Work Gloves
- ASSOCIATED SPRING RAYMOND M2 Gas Springs
- MUELLER INDUSTRIES 861SS-BC Y Strainers
- ANVIL AS520 Series Channels, Solid
- VULCAN HART Door Assembly, Stainless Steel
- COUNTERACT Glass Equal Balancing Compound, 5 x 1 Inch
- CEMENTEX USA Metric Socket Sets, 1/4 Inch Square Drive
- BEA Round Boxes
- GRAINGER Plastic U Shaped Channels
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54279 Flat Stock, 3/32 Inch Thickness x 1/2 Inch Width x 36 Inch Length
€51.37 /unit







