STARRETT 54270 Flat Stock, 5/64 Inch Thickness x 1/2 Inch Width x 36 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€46.99 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness | 5/64" |
| Width (in) | 1/2" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.18 |
| Ship height (cm) | 0.2 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 1.27 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Hard Hat Suspensions
- Bearing Accessories
- Inspection Service Doors
- Thumb Nuts
- Type I & II Safety Cans
- IRONCLAD Heatworx Reinforced Duty Gloves
- TURTLESKIN SFX-DG2 Plus Cut Resistant Sleeves
- LOC-LINE Acid Resistant T Fittings
- MUELLER INDUSTRIES LF351-N Iron Body Y Strainers
- GLOBE SCIENTIFIC Diamond Culture Tube Caps, for 25 mm Glass Culture Tubes
- 3M Connector, Blue, 2Port, 18-16/14Str, PK250
- AKRO-MILS 30090 Shelfmax Shelf Bins
- VULCAN HART Power Cord
- CHICAGO PROTECTIVE APPAREL Coveralls
- MUELLER INDUSTRIES 863M Carbon Steel Y Strainers
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54270 Flat Stock, 5/64 Inch Thickness x 1/2 Inch Width x 36 Inch Length
€46.99 /unit







