STARRETT 54269 Flat Stock, 1/16 Inch Thickness x 6 Inch Width x 36 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€257.70 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 1/16" |
| Width (in) | 6" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.72 |
| Ship height (cm) | 0.16 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 15.24 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Power Distribution Blocks
- Plunger Pumps
- Polypropylene Pipe Fittings
- Pressure Gauge Accessories
- Twisted O-Rings
- PROTO Flex Impact Socket, 1/4 Inch Drive Size
- XTEND & CLIMB Step Stools
- ANVIL AS500H Series Channel With Holes
- LINN GEAR Chain Coupling Covers
- JET TOOLS Stationary Power Tool AC Motors
- PLAST-O-MATIC LMBV Series Lateral Reducing Ball Valves, PVC, Socket Connection
- JACOBS CHUCK Bridgeport Taper To Jacobs Taper Arbors
- ZSI-FOSTER Cush A Block CBN DS Series Adjustable Width Duct Supports
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54269 Flat Stock, 1/16 Inch Thickness x 6 Inch Width x 36 Inch Length
€257.70 /unit







