STARRETT 54268 Flat Stock, 1/16 Inch Thickness x 5 Inch Width x 36 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€217.72 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 1/16" |
| Width (in) | 5" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.43 |
| Ship height (cm) | 0.16 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 12.7 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Chain Containers
- Bore Polishers
- Water Purification System Accessories
- Electric Actuated Ball Valves
- Immersion Heater Replacement Thermostats
- ANSELL Class 0 Electrical Gloves, 14 Inch, Yellow
- SALISBURY ILP Series Top Grain Cowhide Leather Gloves
- ANVIL 260RISS Series Clevis Hangers With Insulation Saddle Systems
- GLOBE SCIENTIFIC Diamond RealSeal Bottles, Wide Mouth, Polypropylene
- BALLYMORE Single Entry Work Platform
- DURHAM MANUFACTURING Enclosed Shelvings
- PASS AND SEYMOUR Flexcor Series Double Weave, Standard Length, Split Lace, Offset Eye Pulling Grips
- ALL MATERIAL HANDLING Shipyard Hooks With Latch And Block
- SOLBERG SpinMeister Precleaners
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54268 Flat Stock, 1/16 Inch Thickness x 5 Inch Width x 36 Inch Length
€217.72 /unit







