STARRETT 54267 Flat Stock, 1/16 Inch Thickness x 4 Inch Width x 36 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€177.80 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 1/16" |
| Width (in) | 4" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.15 |
| Ship height (cm) | 0.16 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 10.16 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Wire Connectors
- Refrigerant Pressure Regulators
- General Turning Tools
- Table Saw Accessories
- Split Flange Kits
- AKRO-MILS 30270 Akrobins Plastic Storage Bins
- PS DOORS EdgeHalt Posi Stop Ladder Safety Gates
- MCR SAFETY Leather Welding Work Gloves, Premium Grain Goatskin
- ASSOCIATED SPRING RAYMOND EPS2 24 Gas Springs
- ANVIL AS871 Series Safety Anchor Straps
- TELEMECANIQUE SENSORS Wobble Stick Actuator Limit Switch Head
- THOMAS & BETTS Split Couplings
- SPEARS VALVES PVC Schedule 80 DWV Fabricated Fitting Sanitary Tees, Socket x Socket x Socket
- EATON 203101 Series Tee/Y Adapters
- PARKER CPI T2HF Series NPT Tube End Male Adapters
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54267 Flat Stock, 1/16 Inch Thickness x 4 Inch Width x 36 Inch Length
€177.80 /unit







