STARRETT 54264 Flat Stock, 1/16 Inch Thickness x 2-1/2 Inch Width x 36 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€118.24 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 1/16" |
| Width (in) | 2 1/2" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.72 |
| Ship height (cm) | 0.16 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 6.35 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Vacuum Cleaner Bags and Filters
- Lighting Photocontrol Accessories
- Pneumatic Condensate Separators
- Thermocouple Adapters
- Thread Inserts
- DUPONT Collared Disposable Coveralls
- DESTACO 2002 Series Vertical Hold Down Clamps, U-Bar
- ANVIL 146 Series Continuous Threaded Rods, Steel
- ANVIL ASDAKCLAMP Series Dakota Rigid IPS Smart Clamps
- LISLE Magnetic Pickup Tool
- OSG 337Ni Premium Tap
- WRIGHT TOOL 3/8 Inch Drive Impact Extensions
- GROHE Shower Wall Unions
- MERIT BRASS 6020 316 Stainless Steel Welded Nipples, Schedule 40
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54264 Flat Stock, 1/16 Inch Thickness x 2-1/2 Inch Width x 36 Inch Length
€118.24 /unit







