STARRETT 54263 Flat Stock, 1/16 Inch Thickness x 2 Inch Width x 36 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€98.21 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 1/16" |
| Width (in) | 2" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.57 |
| Ship height (cm) | 0.16 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 5.08 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Hand Truck Accessories
- Label Maker Ribbon Cartridges
- Cross-Over Ladders
- Soft Starts
- Pulsation Dampener
- MECHANIX Muticam Fastfit Tactical Gloves
- PROTO Impact Socket, 1/4 Inch, Metric, Forged Alloy Steel, Spline Hex
- ABUS 26 Diskus Padlocks
- CHICAGO PNEUMATIC CP5080 Series Belt Sanders
- STANLEY Universal Wrecking Tool
- MARTIN SPROCKET Simplex Stock Bore C Type Metric Roller Chain Sprockets, 32B-1 Chain Number
- VIKAN 10 Inch Double Blade Ultra Hygiene Squeegees
- CYTIVA WHATMAN Chemical Test Strips
- SANI-LAV Garden Hose Nozzles
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54263 Flat Stock, 1/16 Inch Thickness x 2 Inch Width x 36 Inch Length
€98.21 /unit







