FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 1/16" |
| Width (in) | 1 1/2" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.43 |
| Ship height (cm) | 0.16 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 3.81 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Faceshield Assemblies
- Drill Guide
- Wire Shelf Posts
- ORP Meters
- Hydraulic Cylinder
- CONDOR Wraparound Frame Safety Glasses
- VIEGA PROPRESS Male XL-C Adapter, Copper, Press x MNPT
- JOHN GUEST Bulkhead Unions, Polypropylene White
- MUELLER INDUSTRIES 101MHT Silent Check Valves
- VERMONT GAGE Chr Y Go Reversible Assemblies, Red
- APOLLO VALVES Mounting Kits
- WATTS RK-805Y/825Y Series Backflow Preventer Repair Kit
- JAMCO 3 Shelf Order Picking Carts
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54261 Flat Stock, 1/16 Inch Thickness x 1-1/2 Inch Width x 36 Inch Length
€82.23 /unit







