FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 1/16" |
| Width (in) | 1 1/4" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.36 |
| Ship height (cm) | 0.16 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 3.18 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Roof Flashing
- LED Decorative Lighting
- Stick Electrodes
- Collet Accessories
- REVCOR Blade Fan 20 Inch
- ANSELL 97-008 Activarmr Nitrile Coating Cut Resistant Gloves
- JOHN GUEST Fixed Elbows, NPTF Thread, Polypropylene Black
- KEO Metric Keyseat Cutters, Shank Type, High Speed Steel
- CHICAGO-LATROBE 100 Deg Countersink Angle High Speed Steel, 1 Flute
- SMC VALVES Assembly
- 3M PPS Series 2.0 Adapters
- SANDPIPER Check Balls
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54260 Flat Stock, 1/16 Inch Thickness x 1-1/4 Inch Width x 36 Inch Length
€60.39 /unit







