STARRETT 54259 Flat Stock, 1/16 Inch Thickness x 1 Inch Width x 36 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€58.48 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 1/16" |
| Width (in) | 1" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.29 |
| Ship height (cm) | 0.16 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Carbide Hole Cutters
- Food Service Trays
- Pneumatic Actuated Valve Accessories
- Lawn Sprinklers
- Safety Storage Buildings
- CHICAGO PROTECTIVE APPAREL ARC Flash Coverall Kit
- CONDOR Cowhide Leather Green/Gray Palm Gloves
- RINGERS GLOVES Thermal Insulated Impact Gloves
- GLOBE SCIENTIFIC Diamond Essentials PP Griffin Style Low Form Beakers with Handle
- NOTRAX Diamond Switchboard Matting 831 Series, Switchboard Mat
- ARLINGTON INDUSTRIES ONE-BOX Vapor Boxes For Devices
- 3M 426U Stikit Paper Disc Rolls
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54259 Flat Stock, 1/16 Inch Thickness x 1 Inch Width x 36 Inch Length
€58.48 /unit







