STARRETT 54258 Flat Stock, 1/16 Inch Thickness x 3/4 Inch Width x 36 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€48.61 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 1/16" |
| Width (in) | 3/4" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.22 |
| Ship height (cm) | 0.16 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 1.91 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Cam Followers and Track Rollers
- Pressure Washer Accessories
- Universal Joints
- Beam Clamps
- Helical Thread Insert Kits
- PLAST-O-MATIC ARV Series Thermoplastic Air Release Valves
- COTTERMAN M Series Steel Modular Fixed Ladders
- TASCO TRI-GRIP Reusable Earplugs
- GLOBE SCIENTIFIC Griffin Style Beakers, Polymethylpentene, Printed Graduations
- LIFT-ALL Recovery Strap 8 Inch, Yellow
- ALLEGRO SAFETY Full Mask Low Pressure Systems
- SPEARS VALVES Double Containment CPVC Schedule 80 Isolation Couplers
- EATON Heater Coils
- SMITH BEARING BCR-X Series Cam Followers, Non-Metallic Bushing, Screwdriver Slots
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54258 Flat Stock, 1/16 Inch Thickness x 3/4 Inch Width x 36 Inch Length
€48.61 /unit







