STARRETT 54257 Flat Stock, 1/16 Inch Thickness x 1/2 Inch Width x 36 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€38.26 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 1/16" |
| Width (in) | 1/2" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.14 |
| Ship height (cm) | 0.16 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 1.27 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Carbonator Pump Motors
- Concrete Miscellaneous Tools
- Recycling Container Tops
- Garden Carts
- Rope Barrier Posts and Stanchions
- MCR SAFETY Ninja Therma Force Insulated Cut Resistant Work Gloves
- TEMPCO Screw Plug Immersion Heaters, Steel Screw Plugs
- HARVEL CLEAR PVC Male Adapters
- ANVIL 69H Series Trapeze Pipe Hangers
- DIXON L Series Flexible Couplings
- SPEARS VALVES PVC True Union Ball Check Valves, Flanged Ends, EPDM
- ALL MATERIAL HANDLING ESLH Series Eye Self-Locking Hooks with Hidden Trigger
- SLOAN Flush Connections
- JUSTRITE Universal Sorbent Rolls, Laminated SMS
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54257 Flat Stock, 1/16 Inch Thickness x 1/2 Inch Width x 36 Inch Length
€38.26 /unit







