STARRETT 54252 Flat Stock, 2 Inch Thickness x 4 Inch Width x 18 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€887.54 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 18" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 2" |
| Width (in) | 4" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 18.34 |
| Ship height (cm) | 5.08 |
| Ship length (cm) | 45.72 |
| Ship width (cm) | 10.16 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Paint Brushes
- Rechargeable Flashlights
- Filtration System Accessories
- Tables
- Self Dumping Hoppers
- MCR SAFETY PU Coated Cut Resistant Work Gloves
- CAIMAN Heatrac Insulated Hi Vis Waterproof Winter Work Gloves, Cowhide Leather
- MAYHEW TOOLS Pilot Punches, Metric
- MUELLER INDUSTRIES 782CS-N Y Strainers
- RUBBERMAID Pad w/Fringe Dust Mop
- CLE-FORCE Aircraft Extended Length Drills, 6 Inch
- SAFETYPOSTER General Safety Posters
- MILWAUKEE Cordless Screwdriver Kits
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54252 Flat Stock, 2 Inch Thickness x 4 Inch Width x 18 Inch Length
€887.54 /unit







