STARRETT 54250 Flat Stock, 2 Inch Thickness x 2 Inch Width x 18 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€529.21 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 18" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 2" |
| Width (in) | 2" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 9.17 |
| Ship height (cm) | 5.08 |
| Ship length (cm) | 45.72 |
| Ship width (cm) | 5.08 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Crowfoot Socket Wrench Sets
- Laboratory Microscopes
- Beam and Steel Anchors
- Ground Rods
- Hydraulic Manual Selector Valves
- OIL SAFE Cartridge Tube Hanging Hooks
- CONDOR High-Visibility Vest, ANSI Class 3, Mesh Polyester, Hook And Loop, Lime
- 3M PTFE Film Tape
- OAKTON Ion 700 Meter
- MULTIFAN Fan Shutters
- MICRO 100 Thread Milling Cutters, Multi-Form, Metric Threads
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54250 Flat Stock, 2 Inch Thickness x 2 Inch Width x 18 Inch Length
€529.21 /unit







