STARRETT 54248 Flat Stock, 1-1/2 Inch Thickness x 8 Inch Width x 18 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€1,376.91 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 18" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 1 1/2" |
| Width (in) | 8" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 27.51 |
| Ship height (cm) | 3.81 |
| Ship length (cm) | 45.72 |
| Ship width (cm) | 20.32 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Food Service Cutting Boards
- Fuse Blocks
- Cooling Filter Dryers
- Disc Pad Face Plates and Hubs
- Plastic Discs And Rods
- DESTACO Flat Tip Bonded Neoprene Spindle Metric
- CONDOR Hi-Vis Pigskin Leather Orange Palm Gloves
- SALISBURY Class 0 Electrical Gloves Kit, 11 Inch, Red
- DESTACO 670, 675, 690, 695 Series Straight Line Action Clamps
- ANVIL C120 Series Cable Studs
- KIPP M12 Thread Size Stainless Steel Knob
- NOTRAX Skywalker PUR Dry Area Mattings
- SPEARS VALVES PVC Schedule 80 Fitting Couplings, Socket x Socket
- LABCONCO Paramount Ductless Enclosures
- REIKU Rotary Base Flanges
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54248 Flat Stock, 1-1/2 Inch Thickness x 8 Inch Width x 18 Inch Length
€1,376.91 /unit







