STARRETT 54247 Flat Stock, 1-1/2 Inch Thickness x 6 Inch Width x 18 Inch Length
Get it by Friday, May 22
€977.08 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 18" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 1 1/2" |
| Width (in) | 6" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 20.63 |
| Ship height (cm) | 3.81 |
| Ship length (cm) | 45.72 |
| Ship width (cm) | 15.24 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Wheel Dolly
- Paint Roller Frames
- Handheld Paint Sprayers
- Finned Strip Heaters
- Pressure Reducing Automatic Control Valves
- CONDOR Smooth PU Antistatic Gloves
- SALISBURY Class 2 Electrical Glove Kit, 14 Inch, Red, Black
- BURNDY GB Type Mechanical Grounding Connectors
- GLOBE SCIENTIFIC Jars, Wide Mouth, 33 mm Opening
- DAYTON Retaining Rings
- GRAINGER Shelf Brackets and Supports
- MAURITZON Tarps
- SCHNEIDER ELECTRIC Electrics
- NIBCO 4551-A Series Socket Flanges, S, PVC Schedule 80, Two-Piece Van Stone
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54247 Flat Stock, 1-1/2 Inch Thickness x 6 Inch Width x 18 Inch Length
€977.08 /unit







