STARRETT 54243 Flat Stock, 1-1/2 Inch Thickness x 3 Inch Width x 18 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€552.01 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 18" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 1 1/2" |
| Width (in) | 3" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 10.31 |
| Ship height (cm) | 3.81 |
| Ship length (cm) | 45.72 |
| Ship width (cm) | 7.62 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Hammer Drive Pin Anchors
- Document Displays
- Hose Bibbs
- Pipe Sealants
- Sprinkler Heads
- DESTACO 807 Series Pneumatic Toggle Clamps
- PS DOORS Edgehalt Single Ladder Safety Gates
- LEATHERHEAD TOOLS Flat Head Axes, 6 Lbs.
- BATTALION Door Cover Plates
- SGS PRO Carbide Burs
- REGAL Straight Pipe Taps, HSS, Bright
- DUPONT Cleanroom Hoods
- MERIT BRASS 4008 Pipe Nipples
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54243 Flat Stock, 1-1/2 Inch Thickness x 3 Inch Width x 18 Inch Length
€552.01 /unit







