STARRETT 54237 Flat Stock, 1-1/4 Inch Thickness x 6 Inch Width x 18 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€841.53 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 18" |
| Material | O-1 |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 1 1/4" |
| Width (in) | 6" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 17.19 |
| Ship height (cm) | 3.18 |
| Ship length (cm) | 45.72 |
| Ship width (cm) | 15.24 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Drinking Fountain Parts
- Jointers
- Stacking Container Accessories
- Hazardous Location Air Conditioners
- Gasket Cutter Accessories
- MECHANIX Hook And Loop General Utility Mechanics Gloves
- ANSELL 37-165 Alphatec Solvex Versatile Heavy Duty Nitrile Gloves
- CONDOR Coated Gloves, Full Finger, Nitrile Coating, Palm Dipped
- JACKSON SAFETY Due North All-Purpose Industrieal Ice Traction Aids-Replaceable Spikes
- ACCURIDE 3307 Series Medium Duty Slides With Over Travel
- ECONOLINE Pressure-Feed Abrasive Blast Cabinet
- VERMONT GAGE NoGo Standard Thread Plug Gages, 1/2-28 Unef
- APPROVED VENDOR Protective Leg Tips
- SMC VALVES Ncra Series Rotary Actuator
- WALTER TOOLS Taper Shank Drill Bits
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54237 Flat Stock, 1-1/4 Inch Thickness x 6 Inch Width x 18 Inch Length
€841.53 /unit







