STARRETT 54236 Flat Stock, 1-1/4 Inch Thickness x 5 Inch Width x 18 Inch Length
Get it by Friday, May 22
€612.46 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 18" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 1 1/4" |
| Width (in) | 5" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 14.33 |
| Ship height (cm) | 3.18 |
| Ship length (cm) | 45.72 |
| Ship width (cm) | 12.7 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Electric Screwdrivers
- Wire Cart Accessories
- Pendant and Control Station Accessories
- Thermocouple Wire
- CAMLOCK FITTINGS Type DP Cam And Groove Dust Plugs
- DICKSON 4 Inch Temperature Chart Recorders
- INGERSOLL-RAND Safety Valves
- TENNSCO Bulk Storage Welded Upright
- PASS AND SEYMOUR Watertight Receptacle Covers
- CEMENTEX USA Contractor Series, 8.3 Cal. Coveralls
- MARTIN SPROCKET Double Single Stock Bore A Type Roller Chain Sprockets, 80 Chain Number
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54236 Flat Stock, 1-1/4 Inch Thickness x 5 Inch Width x 18 Inch Length
€612.46 /unit







