STARRETT 54235 Flat Stock, 1-1/4 Inch Thickness x 4 Inch Width x 18 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€459.35 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 18" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 1 1/4" |
| Width (in) | 4" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 11.46 |
| Ship height (cm) | 3.18 |
| Ship length (cm) | 45.72 |
| Ship width (cm) | 10.16 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Electric Hand Planers
- Safety Pins
- Fire Hose Reels and Storage Racks
- Air Curtain Cabinets
- Label Makers and Printers Accessories
- MECHANIX TAA M-Pact Covert Tactical Impact Resistant Gloves
- JOHN GUEST Metric Swivel Male Elbows, BSPP Thread, Acetal Black
- ANVIL AS1300 Series Universal Clamps, Electro Galvanized
- CARLISLE FOODSERVICE PRODUCTS Counter Brush
- EDWARDS SIGNALING Vibrating Horns
- UNISTRUT Open Angle Fitting
- BALDOR / DODGE Torque Arms
- SMC VALVES Vk3000 Series Solenoid Valve
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54235 Flat Stock, 1-1/4 Inch Thickness x 4 Inch Width x 18 Inch Length
€459.35 /unit







