STARRETT 54234 Flat Stock, 1-1/4 Inch Thickness x 3 Inch Width x 18 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€434.26 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 18" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 1 1/4" |
| Width (in) | 3" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 8.6 |
| Ship height (cm) | 3.18 |
| Ship length (cm) | 45.72 |
| Ship width (cm) | 7.62 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Pallet Lifters and Tilters
- Wet Mop Kits
- Band Ties
- Wall and Hand Rail Accessories
- Microscope Accessories
- DICKSON 6 Inch Charts
- CONDOR Full Finger General Purpose Gloves
- ASHCROFT E Bimetallic Thermometer, 5 Inch External Adjust, Every Angle Connection
- ANVIL AS200EHBTB Series Welded Channel Elongated Holes
- TOUGHSTRIPE Floor Marking Tape, Roll
- DAYTON General Purpose Motor Carbon Steel Tefc
- MULTIFAN Three Phase Tubemounting Fans
- VERMONT GAGE Class ZZ Pin Gages, Plus
- MILWAUKEE VALVE 30 Series Stainless Steel Ball Valves, PTFE
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54234 Flat Stock, 1-1/4 Inch Thickness x 3 Inch Width x 18 Inch Length
€434.26 /unit







