STARRETT 54233 Flat Stock, 1-1/4 Inch Thickness x 2-1/2 Inch Width x 18 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€319.42 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 18" |
| Material | O-1 |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 1 1/4" |
| Width (in) | 2 1/2" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 7.16 |
| Ship height (cm) | 3.18 |
| Ship length (cm) | 45.72 |
| Ship width (cm) | 6.35 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- PEX Tubing
- Cold-Condition Gloves
- Heating Cables
- Non-Illuminated Push Button Operators
- Hydraulic Crane Jacks
- CONDOR Coated Gloves, Nitrile, Palm Dotted/Double Dipped
- CHICAGO PNEUMATIC CP69 Series Impact Wrenches
- ANVIL AS500EHBTB Series Welded Channel Elongated Holes
- CONGRESS DRIVES Fixed Bore Die Cast Zamak 3 V-Belt Pulley, Number of Grooves: 1
- ARLINGTON INDUSTRIES Cam Light Series Box
- INGERSOLL-RAND Safety Valves
- SPEARS VALVES PVC Schedule 80 Fitting Plugs, Mipt
- EATON VCP-WR Auxiliary Switches
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54233 Flat Stock, 1-1/4 Inch Thickness x 2-1/2 Inch Width x 18 Inch Length
€319.42 /unit







