STARRETT 54232 Flat Stock, 1-1/4 Inch Thickness x 2 Inch Width x 18 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€271.90 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 18" |
| Material | O-1 |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 1 1/4" |
| Width (in) | 2" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 5.73 |
| Ship height (cm) | 3.18 |
| Ship length (cm) | 45.72 |
| Ship width (cm) | 5.08 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Hanging Folding Chair and Table Trucks
- Sanding Sponges
- Structural Washers
- Hydraulic Flow Dividers
- Rubber Rods
- HELICOIL Spiral Flute Taps, Bottoming, UNF, 3B
- OIL SAFE Tritan Sight Glass Conversion Kits
- DESTACO 860, 861, 890, 891 Series Pneumatic Power Clamps
- LAMP ESR1 Series Full Extension Drawer Slides
- BRADY Pipe Marker, Acid
- SHAW PLUGS Turn-Tite Mechanical Expansion Plugs, 3 to 4 Inch
- ZURN Floor Drains
- ALL MATERIAL HANDLING Chain to Web Connecting Links
- AME INTERNATIONAL Aerochocks Aviation Wheel Chocks
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54232 Flat Stock, 1-1/4 Inch Thickness x 2 Inch Width x 18 Inch Length
€271.90 /unit







