STARRETT 54230 Flat Stock, 1-1/4 Inch Thickness x 1-1/4 Inch Width x 18 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€260.79 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 18" |
| Material | O-1 |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 1 1/4" |
| Width (in) | 1 1/4" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 3.58 |
| Ship height (cm) | 3.18 |
| Ship length (cm) | 45.72 |
| Ship width (cm) | 3.18 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Weatherproof Box Cover Accessories
- Air Guns
- Booster Pumps and Systems
- Mixing Paddles
- Thermocouple Probes
- FALLTECH Full Body Harnesses
- KEO Metric Keyseat Cutters, Shank Type, High Speed Steel
- MAYHEW TOOLS Hollow Punches, SAE
- MUELLER INDUSTRIES 303AP Silent Check Valves
- GLOBE SCIENTIFIC Label Sheets, Cryo, 38 x 6 mm Size
- NEOPERL Faucet Adapter
- NEWSTRIPE Number Stencil
- HUMBOLDT Ford Viscosity Cups
- FUJI ELECTRIC Repair Kits
- NORTON ABRASIVES Bear-Tex Vortex Rapid Blend AO Medium Grit TR Quick-Change Unified Wheels, Type III, Non-Woven
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54230 Flat Stock, 1-1/4 Inch Thickness x 1-1/4 Inch Width x 18 Inch Length
€260.79 /unit







