STARRETT 54229 Flat Stock, 1-1/8 Inch Thickness x 6 Inch Width x 18 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€780.51 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 18" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 1 1/8" |
| Width (in) | 6" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 15.47 |
| Ship height (cm) | 2.86 |
| Ship length (cm) | 45.72 |
| Ship width (cm) | 15.24 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Audio-Video Cables
- Cylinder Position Sensors
- Power Unit
- Air Winches
- Retaining Ring Assortments
- MCR SAFETY Mustang Premium Grain Leather Palm Work Gloves
- VIEGA PROPRESS Reducer, Copper, Press X Press Connection
- JOHN GUEST Pipe Inserts
- BEL-ART - SCIENCEWARE Autoclavable Bags
- FAG BEARINGS Angular Contact Bearings
- MITEE-BITE PRODUCTS INC Manual Side Actuated Clamp
- CDI TORQUE PRODUCTS Micrometer Torque Wrenches
- FRIGIDAIRE Printed Circuit Boards
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54229 Flat Stock, 1-1/8 Inch Thickness x 6 Inch Width x 18 Inch Length
€780.51 /unit







