STARRETT 54228 Flat Stock, 1-1/8 Inch Thickness x 4 Inch Width x 18 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€556.26 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 18" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 1 1/8" |
| Width (in) | 4" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 10.31 |
| Ship height (cm) | 2.86 |
| Ship length (cm) | 45.72 |
| Ship width (cm) | 10.16 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Handled Dusters
- Liquid Level Switches
- Detent Lock Pop and Plunger Pins
- Pipe and Valve Covers
- Containment Booms
- ANSELL G12Y Alphatec Natural Rubber Gloves
- CONDOR Ergonomic Knee Supports
- KRYTOX 240AC Series Aerospace Grade Fluorinated Grease
- GLOBE SCIENTIFIC Screwcaps with O-Ring, for Sample Tubes
- GLOBE SCIENTIFIC Globe Glass Media Bottles
- LABELMASTER Miscellaneous Dangerous Goods Placard
- PHILIPS CHLORIDE Mini Led Step Light
- PASS AND SEYMOUR Turnlok Locking Midget Connectors
- HOFFMAN Feed Through Wireway Barrier Kits
- SMC VALVES Multi Connector
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54228 Flat Stock, 1-1/8 Inch Thickness x 4 Inch Width x 18 Inch Length
€556.26 /unit







