STARRETT 54227 Flat Stock, 1-1/8 Inch Thickness x 3 Inch Width x 18 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€443.98 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 18" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 1 1/8" |
| Width (in) | 3" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 7.74 |
| Ship height (cm) | 2.86 |
| Ship length (cm) | 45.72 |
| Ship width (cm) | 7.62 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Spring Clamps
- Shelving Accessories
- Punch and Chisel Sets
- Non-Illuminated Push Button Operators
- Fuel Filters
- HELICOIL Complete Gages, Metric Fine, 5H
- VIEGA PROPRESS Tee, 304 SS, Press x Press x Press, FKM Seal
- ACME ELECTRIC Three Phase Dry Type Distribution Transformers, 240V Delta Primary Volts, 208Y/120 Secondary Volts
- GLOBE SCIENTIFIC Self-Standing Transport Tube Caps
- APPROVED VENDOR A Adapter, Male Adapter x FNPT, Aluminium
- SPEARS VALVES PVC Internal Repair Kits, Buna-N
- EATON CLD Series Electronic Molded Case Circuit Breakers, L Frame
- ECONOLINE Portable Abrasive Blasters
- ZOELLER 98 Series Sump Effluent Pumps
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54227 Flat Stock, 1-1/8 Inch Thickness x 3 Inch Width x 18 Inch Length
€443.98 /unit







