STARRETT 54226 Flat Stock, 1-1/8 Inch Thickness x 2 Inch Width x 18 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€331.55 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 18" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 1 1/8" |
| Width (in) | 2" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 5.16 |
| Ship height (cm) | 2.86 |
| Ship length (cm) | 45.72 |
| Ship width (cm) | 5.08 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Wire Rope Swage Clevis Fittings
- Humidity Controls
- Brass Blanks Flats Bars Plates and Sheet Stock
- Vacuum Regulators
- Wall Mounted Retractable Barriers
- REVCOR Propeller, 24 inch
- SALISBURY Class 2 Electrical Glove Kit, 14 Inch, Red, Black
- CONDOR Knit Gloves, Full Finger, Uncoated, Cotton, 7 Gauge, Beige
- KRYTOX GPL 203 Series Standard Grade Grease
- RUD CHAIN VRBS Load Rings For Welding
- ADVANCE TABCO Straight Soil Dishtable
- DAYTON Mounting Rings
- BALDOR / DODGE Idler Sprockets
- FATH INC Button Head Socket Cap Screws
- REED INSTRUMENTS Data Logging Thermometer Kits
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54226 Flat Stock, 1-1/8 Inch Thickness x 2 Inch Width x 18 Inch Length
€331.55 /unit







