STARRETT 54225 Flat Stock, 1-1/8 Inch Thickness x 1-1/2 Inch Width x 18 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€275.48 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 18" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 1 1/8" |
| Width (in) | 1 1/2" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 3.87 |
| Ship height (cm) | 2.86 |
| Ship length (cm) | 45.72 |
| Ship width (cm) | 3.81 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Upblast Centrifugal Roof Vents Less Drive Pkg
- Tester Kits
- Cup Brushes
- UV Leak Detector Accessories
- DESTACO 375-R Series Pull Action Latch Clamps
- MOON AMERICAN Male Dry Hydrants, With 90 Deg. Elbow
- VIEGA PROPRESS Union Zero Lead Bronze Press x MNPT
- JOHN GUEST Swivel Male Branch Tees, NPTF Thread, Acetal Gray
- ANVIL AS400BTB Series Welded Channels
- BRADY Pipe Marker, Hot Water
- BUILDPRO Threaded Adaptor
- SPEARS VALVES PVC Schedule 80 Fitting Plugs, Spigot
- RWM Plate Casters
- MILWAUKEE VALVE Gear Memory Stop Kits for High Performance Butterflies
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54225 Flat Stock, 1-1/8 Inch Thickness x 1-1/2 Inch Width x 18 Inch Length
€275.48 /unit







