STARRETT 445MBZ-225RL Depth Gage | CT3UPT 26Z118
STARRETT 445MBZ-225RL 52229 Micrometer Depth Gage, Ratchet Thimble, 0-225mm Range, 0.01mm
Item: CT3UPTModel: 445MBZ-225RLCross Ref: 26Z118 / 52229
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Depth Gage
Long Form Calibration Certificate No
Measuring Range 0 mm to 225 mm
No. Of Gauges 1
Number Of Gauges 1
Shipping Info:
Ship weight (kg) 1.44
Ship height (cm)4.32
Ship length (cm)36.83
Ship width (cm)19.81
HS code9017304000
Country of OriginUS
Product Variants
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.