Product Specifications:
| Item | Bus Plug |
| Depth | 14 2/5" |
| Height | 17 2/5" |
| Ics Rated Service Short-circuit Breaking Capacity | 80% |
| Ue Iec Rated Operational Voltage | 600V AC |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 54 |
| Ship height (cm) | 44.2 |
| Ship length (cm) | 36.7 |
| Ship width (cm) | 92.61 |
Explore More
- KEYSHAFT
- Divider Box Accessories
- Winch Accessories
- Water Pressure Reducing Valves
- Door Viewers
- Ammonia Refrigeration Pipe Markers
- HELICOIL High Spiral Flute Bottoming Taps, UNC, 2B
- ANVIL AS100 Series Channels, Solid
- DIXON Bleed Needle Valves
- DURHAM MANUFACTURING Rotary Literature Racks
- WILKERSON Differential Pressure Indicators
- STARRETT 1100ZZ-18 Series Master Wood Cases
- STARRETT 92570 Series Advanz Carbide Tipped Band Saw Blades
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
SQUARE D PBLD36400GNU31X Bus Plug, 3 Pole, 400 A, 600 V, PBQ Frame Type
