SPEC WWMG07621179S Disc Spring, Metric, Split Wave Springs, Stainless Steel, 10 PK | CU3NWG 54NX33
SPEC WWMG07621179S Disc Spring, Metric, Split Wave Springs, Stainless Steel
Item: CU3NWGModel: WWMG07621179SCross Ref: 54NX33
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Disc Spring
Deflection @ Load 7.62 mm
Disc Type Split Wave Disc Spring
Finish Plain
Inside Diameter 402.8 mm
Material Stainless Steel
Max. Outside Dia. 430 mm