SPEARS VALVES 94032K850-015 Diaphragm Valve, Spigot, FKM, Air To Spring Open, 90 PSI, 1-1/2 Size, CPVC
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | Diaphragm Valve |
| Housing Material | Plastic |
| Joint | CPVC - FKM O-Ring And FKM Diaphragm |
| O-ring | Spigot |
| Product Datasheet | spears-valves-94032k850-015.pdf |
| Size | 1 1/2" |
| Type | Unitized Actuated Diaphragm Valve |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 2.51 |
| Ship height (cm) | 11.27 |
| Ship length (cm) | 17.3 |
| Ship width (cm) | 3.4 |
Documentation:
Product Variants
| Model | MPN | Price | |
|---|---|---|---|
Explore Products
- EATON LGE363038WC Electronic Circuit Breaker, 600 Vac, 630A, 35 Ka, 3 Poles, 310+ Electronic Alsi Trip
- SANDPIPER WSK50NNMR Wetted Side Kit, Rubber Seat
- OSG 3050403 Ball End Mill, 2 Flutes, 0.4 mm Milling Dia., 0.3 mm Lg Of Cut, 1.50 mm Neck Lg, WXS