SPEARS VALVES 5023T1-015C Industrial Diverter Ball Valve, 1-1/2 Size, CPVC, 3 Way, Horizontal, EPDM
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | Ball Valve |
| Construction | Flanged |
| Joint | CPVC Horizontal Diverter Ball Valves |
| Product Datasheet | spears-valves-5023t1-015c.pdf |
| Size | 1 1/2" |
| Type | True Union 2000 Industrial 3-Way Ball Valves |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.73 |
| Ship height (cm) | 22.86 |
| Ship length (cm) | 18.42 |
| Ship width (cm) | 3.81 |
Documentation:
Product Variants
| Model | MPN | Price | |
|---|---|---|---|
Explore Products
- MACROMATIC TH40266-10J Time Delay Relay, On Delay, SPDT, 12V DC, 1.8 to 180 sec., Control Voltage
- EAGLE ADD15X Flammable Safety Cabinet, Manual Close, 43 Inch x 18 Inch x 24 Inch Size, Yellow
- APOLLO VALVES K304211 Ball Valve, Stainless Steel, Chrome Plated
- BURNDY K3A2U2 Three Conductor Lug 14awg 2.19in
- AIGNEP 50230N-14 Union Tee, 14mm Tube
Explore More
- KEYSHAFT
- Reflectors Replacement Lenses
- Electric Wall Mount Heaters
- High Speed Semiconductor Fuses
- Square Flange Pool Pump Motors
- Ball Valve Connection Adapters
- OIL SAFE Beta 2000 Micro Glass Filters
- CONDOR Cowhide Leather Blue/Gray Palm Gloves
- DESTACO 375 Series Pull Action Latch Clamps, Narrow Base
- GLOBE SCIENTIFIC Label Sheets, Cryo, 33 x 13 mm Size
- CAMPBELL CHAIN AND FITTINGS Spring Snaps
- TSUBAKI QD Bushings, Type E
- IGUS Drylin Series Linear Actuator Assemblies
- WATTS LF4701 Series Male Adapters
- HUBBELL WIRING DEVICE-KELLEMS Permanently Marked Duplex Receptacles, One Controlled Face, 15A
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.