SPEARS VALVES 4733T1-020 Industrial Vertical 3 Way Ball Valve, Flanged, T Port, FKM, 2 Size, PVC
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | Ball Valve |
| Product Datasheet | spears-valves-4733t1-020.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.73 |
| Ship height (cm) | 22.86 |
| Ship length (cm) | 18.42 |
| Ship width (cm) | 5.08 |
Documentation:
Product Variants
| Model | MPN | Price | |
|---|---|---|---|
Explore Products
- GROVE GEAR R8672155.00 Quill Input Inline Helical Reducer
- SHARPE VALVES 4353009920 Ball Valves, 1 Inch Pipe, Full, 2000 PSI CWP, Lockable Handle, Thread, Thread x Thread
- OSG 1400115508 Thread Forming Tap, #8-32 Thread Size, 7/16 Inch Thread Lg, TiCN, H6, Plug
- OSG 1023805 Straight Flute Tap, #6-32 Thread Size, 7/16 Inch Thread Lg, TiN, H3, Bottoming
- MCR SAFETY 967315L Knit Gloves, Size L, Sandy, Foam Nitrile, Palm, Dipped, ANSI Abrasion Level 4
- HUB CITY 0220-84009 Worm Gear Drive, Single Reduction, Hollow Bore Output
- BOSTON GEAR F01473
Explore More
- KEYSHAFT
- Aerators
- Glues
- Stepladders
- 5 X 20mm Glass and Ceramic Fuses
- Binding Barrels
- AKRO-MILS 33168 Akro Grid Dividable Plastic Storage Boxes
- MCR SAFETY Leather Drivers Cream Work Gloves
- LOUISVILLE AE2200 Series Aluminum Extension Ladders
- MUELLER INDUSTRIES 792F Duplex Basket Strainers
- DURHAM MANUFACTURING Platform Trucks, Flat Bar Deck
- BEVEL TOOL Bevel Mite Aluminium Bevel Router Head
- LABCONCO Protector Hoods
- WARNER ELECTRIC EM Series 20 Brake Modules
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.