SPEARS VALVES 41312A126-060 Butterfly Valve, Zinc Lug, FKM O Ring, 115 V, 6 Size, CPVC
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | Butterfly Valve |
| Joint | CPVC - Zinc Lug Inserts |
| O-ring Material | FKM |
| Size | 6 |
| Type | Premium Actuated Lug Insert Butterfly Valve - Electric |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 19.51 |
| Ship height (cm) | 15.24 |
| Ship length (cm) | 7.62 |
| Ship width (cm) | 3.05 |
Product Variants
| Model | MPN | Price | |
|---|---|---|---|
Explore Products
- HUB CITY 0220-07565 Worm Gear Reducers, Quill Input, Soild Output Shaft, Gray
- JESSUP MANUFACTURING 3100-1 Antislip Tape Black 1 Inch x 60 Feet
- LINN GEAR 120B12 Sprocket, Type B, 120 Chain, 5.796 Inch Pitch Diameter, 1.437 Inch Stock Bore
- APOLLO VALVES 7014140 Ball Valve, Size 1/4 Inch, Bronze, Stainless Steel, Ball And Stem
- HAMMOND HDR16UBK Desktop Rack, 16U, 19 Inch Rack Width, 195Lb Capacity, Carbon Steel, Black
- SPEARS VALVES 320-103072 Reducer Tee, Gasket x Spigot x Gasket, Class 100, 10 x 8 Size, PVC
Explore More
- KEYSHAFT
- Flasks
- Sump and Sewage Basins
- Key Boxes
- Pneumatic Cylinder Controls
- Ducting Hose Accessories
- ACCURIDE 301-2590 Series Medium Duty Over Travel Slides
- KRYTOX GPL 222 Series Anti Corrosion Grease
- VIBCO BV Series Pneumatic Ball Vibrators
- ACME ELECTRIC WI300 Series Medium Voltage Transformers, 3 Phase, 60Hz, 2.5kV & 5kV Class
- MONARCH AC Motors
- STARRETT 99152 Series Intenss PRO-DIE Bi-Metal Band Saw Blades
- JACOBS CHUCK Keyless Drill Chucks, High Torque/High Precision
- SANDPIPER Top Discharge Natural Gas Operated Pumps
- HUB CITY 1304 Series PowerCubeX Worm Gear Reducers
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.