SPEARS VALVES 3020-100PXI Cross, Socket, 100 PSI, PIP x IPS, 10 Size, PVC | BU6DNR
SPEARS VALVES 3020-100PXI Cross, Socket, 100 PSI, PIP x IPS, 10 Size, PVC
Item: BU6DNRModel: 3020-100PXI
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Cross
Joint PIP x IPS Cross (Socket x Socket x Socket x Socket)
O-ring Pressure Rating 100 psi
Product Datasheet spears-valves-3020-100pxi.pdf
Size 10
Type PVC 80, 100 & 125 psi PIP Fabricated Fittings