SPEARS VALVES 24202J101-060 Industrial Ball Valve, Flanged, FKM, 6 Size, CPVC
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | Ball Valve |
| Construction | Flanged |
| Joint | CPVC |
| Product Datasheet | spears-valves-24202j101-060.pdf |
| Size | 6" |
| Type | Premium Actuated True Union 2000 Industrial Ball Valve - Pneumatic |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 31.48 |
| Ship height (cm) | 22.86 |
| Ship length (cm) | 18.42 |
| Ship width (cm) | 15.24 |
Documentation:
Product Variants
| Model | MPN | Price | |
|---|---|---|---|
Explore Products
- GROVE GEAR GRG8215612.00 Reducer, 3-Piece Coupled Input Output Shaft Right Worm Gear
- ANVIL 0811039809 1 X 1 X 3/4 Galvanized Malleable Iron Tee
- ABBOTT WORKHOLDING PRODUCTS TG5MDA Lathe Jaw
- CONDOR 48FZ08 Drain Cover Seal, 24 Inch Length x 24 Inch Width, Polyurethane, 1/4 Inch Thick
- STA-KON RC10-38 Ring Terminal, Sleeve Barrel Type, 12 To 10 Awg Conductor, Tin Coated
- GRAINGER PS-CACC-289 Rectangle Stock, 0.25 Inch Thick, 2 Inch Width X 12 Inch Length, Red, Opaque
- 3M 983-71 ES Conspicuity Tape 2 Inch Yellow
Explore More
- KEYSHAFT
- Engravers
- Screw/Bolt Extractors and Nut Splitters
- Fork Extensions
- Hydraulic Press Accessories
- Pilot Light Lenses
- MECHANIX Hi-Viz M-Pact D5 High-Visibility Impact Gloves
- DICKSON 4 Inch Temperature Chart Recorders
- ACME ELECTRIC WI002 Series Medium Voltage Transformers, 3 Phase, 60Hz, 2.5kV & 5kV Class