SPEARS VALVES 24102A112-025-A Industrial Ball Valve, Flanged, EPDM, 2-1/2 Size, CPVC
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | Ball Valve |
| Construction | Flanged |
| Joint | CPVC |
| Size | 2 1/2" |
| Type | Premium Actuated True Union 2000 Industrial Ball Valve - Electric |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 10.86 |
| Ship height (cm) | 22.86 |
| Ship length (cm) | 18.42 |
| Ship width (cm) | 6.35 |
Product Variants
| Model | MPN | Price | |
|---|---|---|---|
Explore Products
- TE-CO 69111X01 Ball Plunger, Metric, 303 Stainless Steel Body, 440 Stainless Steel Ball, Ball, 2.50 mm
- CONRADER 1302B-CE-300 Safety Valve, Soft Seat, 3/4 Inch MNPT Inlet, 1/2 Inch FNPT Outlet
- PASS AND SEYMOUR RF26352CH-I Duplex Receptacle, Plug Load RF Half Control Fed Spec, 20A, 125V, Ivory
- APPROVED VENDOR 5WUF1 Tarp Pe Tarpaulin Polyethylene 15x54 Feet
- OSG 8525623 Ball End Mill, Cbn, Bright, 0.4 mm Milling Dia., 0.3 mm Lg Of Cut, 3.00 mm Neck Lg, Bright (Uncoated)