FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Cable Tie |
| Basic Material | Plastic |
| Depth | 0.1" |
| Duty | Heavy Duty |
| Item | 473930 |
| Product Height | 11" |
| Product Width | 0.31" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 27.94 |
| Ship length (cm) | 27.94 |
| Ship width (cm) | 0.79 |
| Country of Origin | CN |
Explore More
- KEYSHAFT
- Fishing Tapes And Sticks
- Engine Accessories
- Cascade Airline Kits and Manifolds
- HID Ballast Housings
- Wheel Nut Indicators
- OIL SAFE Color Coded Steel Tubes
- CONDOR Coated Gloves, Palm Dipped, Latex, Kevlar, 10 Gauge
- GLOBE SCIENTIFIC Label Rolls, Cryo, Direct Thermal, 13 mm Dots
- M. K. MORSE Carbon Industrial Band Saw Blades
- ALLEGRO SAFETY Supplied Air Respirator Welding Helmets
- APOLLO VALVES 70LF-100 Series NPT Bronze Ball Valves
- LUTRON Dimmable Fluorescent Ballasts
- PARKER Crimp Hydraulic Hose Fittings with NPSM Connection
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
SOUTHWIRE COMPANY 58298640 CTD1190.100BK Cable Tie 90 lb, Black, 11 Inch Length
€56.63 /unit
