SMC VALVES RSDQB40-20DR Cylinder, 40 mm Size, Double Acting Auto Switcher
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | Cylinder |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 3.15 |
| Ship height (cm) | 7.62 |
| Ship length (cm) | 30.48 |
| Ship width (cm) | 7.62 |
Product Variants
| Product | Model | MPN | Price | |
|---|---|---|---|---|
Explore Products
- BOSTON GEAR 31742 Bear-N-Bronze Bearing
- BURNDY YA38LTC12FX Compression Lug, 1.45 Inch Barrel Length, Pink
- DEFELSKO 50mm Accessory Kit Accessory Kit 50mm
- GATES 3618-0052 Airdrill, 500 Psi
- VERMONT GAGE 141260470 Plug Gage, Class X, NoGo, Steel, 0.6047 Inch Size
Explore More
- KEYSHAFT
- Rotary Broach Holders
- Anti-Slip Tapes
- Squeegees
- PA Amplifiers
- Clip Bearings
- PEWAG Chain Sling, Grade 50
- HELICOIL Straight Flute Bottoming Taps, 4H5H, Metric Fine
- RUD CHAIN Automatic Center Point Turnado Hoist Rings, Metric Thread
- KEO Zero Flute Countersinks And Deburring Tools, Cobalt
- MUELLER INDUSTRIES 155M Iron Body Simplex Basket Strainers
- DAYTON Electric Operated Drum Pumps
- WALTER TOOLS Jobber Drill 6.1mm Carbide
- BERNER Heater Assemblies
- AIPHONE Hoods
- ALTRONIX SMP10C12X Series Power Supply/Chargers
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.