SMC VALVES NCY3B50-2500 Guide Cylinder, 50 mm Size, Double Acting
Get it by Friday, May 22
Product Specifications:
| Item | Cylinder |
| Max. Operating Pressure | 101 psi |
| Min. Operating Pressure | 17 psi |
| Operating Pressure Range | 17 psi to 101 psi |
| Overall Length | 32 4/25" |
| Proof Pressure | 152 psi |