SMC VALVES NCY3B10-1000 Guided Cylinder, 10 mm Size, Double Acting
Get it by Tuesday, May 26
Product Specifications:
| Item | Cylinder |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 3.15 |
| Ship height (cm) | 7.62 |
| Ship length (cm) | 30.48 |
| Ship width (cm) | 7.62 |
Product Variants
| Product | Model | MPN | Price | |
|---|---|---|---|---|
Explore Products
- VERMONT GAGE 112219660 Pin Gage, Class ZZ, NoGo, Steel, 19.66 mm Size
- CONTINENTAL Y-112S-MPB Gearbelt Pulley, 16 mm Belt Width, 112 Teeth, 8 mm Pitch
- VERMONT GAGE 362133010 Threaded Ring Gage, M14 x 2.00 Thread Size, Go, 6G Thread Class, Metric
- SLOAN 10121311 Flush Valve, 0.25 gpf Flush Volume
- DAYTON 6K490 General Purpose Motor Carbon Steel Odp 1/3 Hp 1725 Rpm 48z
Explore More
- KEYSHAFT
- Miniature Lamps and Bulbs
- Halogen Leak Detectors
- Platform Stepladders
- Round Belts
- Stick Electrodes
- MAYHEW TOOLS Ladyfoot Pry Bars
- MEMPHIS GLOVE Leather Drivers Work Gloves
- VIEGA PROPRESS Male XL-C Adapter, Copper, Press x MNPT
- CHICAGO PNEUMATIC CP7255 Series Orbital Sanders
- LAMP ESR5 Series Full Extension Drawer Slides
- SQUARE D Heavy Duty, Nonfusible, 600VAC Safety Switches
- BALDWIN FILTERS Transmission Spin-on Filter
- BANJO FITTINGS Union Valve End Plate
- CELLTREAT Bottles and Jars
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.