SMC VALVES MGP40-Z-PS Compact Cylinder, 40 mm Size
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | Compact Cylinder |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 3.15 |
| Ship height (cm) | 7.62 |
| Ship length (cm) | 30.48 |
| Ship width (cm) | 7.62 |
Product Variants
| Model | MPN | Price | |
|---|---|---|---|
Explore Products
- BALDOR / DODGE 023629 P2B-E-080MR Tapered Roller Bearing, Shaft Size 80.0 Mm, Bore Tapered, Steel
- DIXON DBC61-150 Dry Disconnect Coupler 2 x 1-1/2 Inch 210psi
- MORSE CUTTING TOOLS 61032 Spiral Point Tap, ‎9/16-18 Inch Dia., GH3 Plug, 3 Flute, Hss
- PEER CHAIN 36672 Roller Chain, 80 Pitch, 25 Feet Length
- NORLAKE 112834 NOR-LAKE SCIENTIFIC 112834
- EATON HVX030A1-4A1B1B4D3 Adjustable Frequency Drive, 30 HP, NEMA Type 1, EMC H, 1 AI, 2 AO, 480 V
- FERVI M051/20 High Precision Drill Chuck, Keyless, 3 Jaws, 1 - 20 mm Capacity
Explore More
- KEYSHAFT
- Liquid Level Gauges
- Soil Auger Kits
- Aluminum Expanded Sheets
- Cable Safety Springs
- Cell Research Equipment Accessories
- ABUS Lockout Padlock, Keyed Different
- RUD CHAIN VRBS Fix Rings
- ANVIL 261SSG Series Riser Clamps, 304 Stainless Steel
- ANVIL AS712 Series Cross Plates
- CANTEX Elbow, 90 Degree, 24" Radius
- SPEARS VALVES EverTUFF TURF CPVC Reducing Tees, Socket x Socket x Socket
- SPEARS VALVES CPVC Butterfly Valves, FKM
- CENTURY Jet Pump AC Motors
- PALMETTO PACKING 1347AF Style Packing Seals, 5/8 Square Inch
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.